Turniej teqball oraz tenisa w Naszej szkole

Ostatnie dni w naszej szkole przebiegły pod znakiem sportów stołowych. W czwartek 15.02.2024 r. odbyły się zawody w tenisa stołowego, natomiast 20.02.2024 r. rozgrywki w teqball’a. Obie konkurencje to indywidualna rywalizacja.

Do zawodów w tenisa stołowego przystąpiło 14 zawodników i 2 zawodniczki. Wszyscy
uczestniczy zostali rozlosowani do 4 grup czteroosobowych. Zwycięzcy swoich grup eliminacyjnych walczyli o miejsca 1-4, osoby z drugich miejsc w grupach przystąpili do rywalizacji o miejsca 5-8. Najlepszym tenisistą stołowym w naszej szkole został Mateusz Magdziak (kl. IV b), który w finale pokonał po zaciętym boju Dawida Kawalę (kl. II d). Trzecie miejsce wywalczył Maksym Kotliarchuk, który pokonał w małym finale swojego kolegę z klasy Dmyto Melnyczuka (kl. II a). Blisko walki o czołowe lokaty byli: Miłosz Laskowski (kl. II d) – 5 miejsce, Jakub Kawucha (kl. II c) – 6 miejsce, Dawid Siurek (kl. II b) – 7 miejsce, Sebastian Milewski (kl. IV b) – 8 miejsce. Ponadto udział w turnieju brali również następujący uczniowie: Dawid Zając (kl. IV b), Serhii Nychyk (kl. II d), Andrii Hlibichuk (kl. II d), Mateusz Wasylko (kl.
III a), Jakub Michałowski (kl. I b), Natanel Stąsiek (kl. I b) oraz dwie dziewczyny Julia Kucharska (kl. III a) i Wiktoria Szypuła (kl. IV a). Warto nadmienić, że czołowa czwórka zawodników była wymieniana w gronie faworytów i nie zawiedli oczekiwań. W nagrodę będą reprezentować szkołę na zawodach regionalnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Gratulujemy!

Kilka dni później tak jak zostało już wyżej wspomniane, odbył się turniej w Teqball’a. Jest to bardzo młoda dyscyplina sportowa, a zarazem bardzo widowiskowa opierająca się na grze w piłkę nożną na specjalnym zaokrąglonym stole. O tym, że jest to młoda dyscyplina niech świadczy fakt, że w promieniu 70 km, takowy stół znajduje się jedynie w Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu, czyli u nas 🙂 Owe rozgrywki to w pewnym stopniu innowacja. Turniej rozgrywany był na uproszczonych zasadach. W przedsięwzięciu wzięło udział 12 uczniów, którzy zostali podzieleni na 4 grupy po trzy osoby w każdej. Do następnej fazy awansowali zwycięzcy tychże grup oraz dwóch zawodników z drugich miejsc, którzy wygrali w play-offach. Rozgrywki grupowe przebiegały bez większych emocji, ponieważ faworyci łatwo wygrali swoje grupy. Emocje zaczęły się w półfinałach, w który brało udział 6 najlepszych
zawodników fazy grupowej. W półfinałach poziom był już znacznie wyższy. Praktycznie każdy mecz wyglądał jakby był już finałowym. W końcowym rozrachunku, najlepszym Teqball-istą turnieju a jednocześnie Mistrzem Szkoły został Jakub Kawucha z klasy II c, który w wielkim finale pokonał Dmyto Melnychuka z klasy II a. Kolejne miejsca przypadły następującym osobom: Yevgenyi Yurachkovskyi (kl. IIb) – 3 miejsce, Pavlo Chalapchii (kl. I a) – 4 miejsce, Oleksandr Kovalchuk (kl. I a) – 5 miejsce, Serhii Nychyk (kl. II d) – 6 mejsce. Pozostali uczestnicy, którzy nie zostali sklasyfikowani, a wzięli udział w rozgrywkach: Vladyslav Juzefovich (kl. IV b), Dawid Siurek (kl. II b), Stanislav Chumak (kl. II b), Oleksandr Burkovskyi (kl. II d), Vladyslav Shapoval (kl. IV a).

Wszystkim uczestnikom obu turniejów gratulujemy „podjęcia rękawic” i wzorowej sportowej postawy.

Poniżej fotogaleria z obu wydarzeń:

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Translate »