TECHNIK INFORMATYK – NAUKA TRWA 5 LAT PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Informatyk to bez wątpienia zawód z przyszłością. Otacza nas coraz więcej sprzętów, które trzeba programować. Żyjemy w świecie, który jest coraz bardziej wirtualny, cyfrowy, ukierunkowany na zbudowanie sztucznej inteligencji. Poszukujemy możliwości przekazania wielu ciężkich, żmudnych, albo szalenie skomplikowanych prac inteligentnym robotom. Aby przyszłość była taka, jaką sobie wymarzyliśmy, potrzebne są osoby, które będą pracować nad programowaniem specjalistycznych sprzętów i robotów. To szalenie ciekawa dziedzina, w której pozostaje wiele do zrobienia. Niewątpliwą zaletą zostania informatykiem jest też aspekt finansowy. Informatyk jest zawodem z przyszłością również dla osób, które chciałyby żyć na wysokim poziomie, dzięki bardzo wysokim zarobkom, jakie firmy oferują na stanowiskach programisty, informatyka.

Technik informatyk zajmuje się administrowaniem sieci, projektowaniem stron www, programowaniem, a także składaniem i konfigurowaniem sprzętu, prowadzeniem szkoleń, wdrażaniem programów, opracowywaniem i ulepszaniem komputerowych systemów informacji, dba o zbiory danych oraz system zarządzania bazą danych, aby zapewnić ich bezpieczeństwo.

Jako jedyna szkoła w Zamościu, posiadamy profesjonalnie wyposażone LABORATORIUM KOMPUTEROWE, aby zapewnić jakość na najwyższym poziomie. Wyposażone w stanowiska diagnostyczne, naprawy sprzętu oraz sieci komputerowych.

W wyniku kształcenia w zawodzie uczeń (słuchacz) zdobywa następujące umiejętności:

 • OBSŁUGUJE SIĘ SYSTEMAMI OPERACYJNYMI;
 • PRACUJE W RÓŻNYCH RODZAJACH SIECI KOMPUTEROWYCH;
 • OBSŁUGUJE URZĄDZENIA WYKORZYSTYWANE W SIECIACH KOMPUTEROWYCH;
 • PROJEKTUJE I WYKONUJE SIEĆ KOMPUTEROWĄ;
 • WYKORZYSTUJE WIEDZĘ Z ZAKRESU BUDOWY I DZIAŁANIA SYSTEMÓW OPERACYJNYCH DO PRACY Z RÓŻNYMI KOMPUTERAMI, RODZAJAMI SYSTEMÓW OPERACYJNYCH ORAZ SIECI;
 • POSŁUGUJE SIĘ TYPOWYM OPROGRAMOWANIEM UŻYTKOWYM I NARZĘDZIOWYM;
 • DOBIERA KONFIGURACJE SPRZĘTU I OPROGRAMOWANIA DLA PODSTAWOWYCH ZASTOSOWAŃ ZAWODOWYCH;
 • POSŁUGUJE SIE JĘZYKAMI OBSŁUGI WYBRANYCH RODZAJÓW BAZ DANYCH;
 • ZAKŁADA I UTRZYMUJE BAZY DANYCH;
 • ADMINISTRUJE BAZAMI DANYCH I NADZORUJE ICH PRACE;
 • PROJEKTUJE BAZY DANYCH;
 • DOBIERA OPROGRAMOWANIE DO OBSŁUGI BAZ DANYCH;
 • PROGRAMUJE W WYBRANYCH JĘZYKACH

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk może podejmować pracę we wszystkich gałęziach gospodarki narodowej, w których mają zastosowanie komputery. Zawód ten charakteryzuje się uniwersalnością tzn. można go wykonywać nie tylko w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach, ale wszędzie tam gdzie jest wprowadzana informatyzacja. Typowe stanowiska pracy proponowane technikom informatykom to: administrator, projektant, programista.

Kształcenie prowadzone jest w formie dziennej. Po ukończeniu szkoły absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie technik informatyk oraz ma możliwość przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe organizowanego przez OKE w Krakowie i otrzymania tytuł technika.

TECHNIK INFORMATYK TO ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI, KTÓRY ZAPEWNI CI PRACĘ W PAŃSTWACH UNII EUROPEJSKIEJ.

ZGŁOŚ SIĘ DO NASZEJ SZKOŁY JUŻ DZISIAJKLIKNIJ PONIŻEJ I WYPEŁNIJ PODANIE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

NABÓR ZAMOŚĆ 2022
Translate »
%d bloggers like this: