Wycieczka Centrum Nauki Kopernik

21 listopada 2019 Uczniowie Naszej Szkoły wzieli udział w jednodniowej autokarowej wycieczce do Warszawy. Jej celem było zwiedzenie znajdującego się tam Centrum Nauki Kopernik.
„Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji. […] W Koperniku działa pierwszy na świecie teatr robotyczny. Ruchami głównych aktorów – RoboThespianów steruje sprężone powietrze, a zamiast serca łomoce 40-watowy głośnik. […] W czerwcu 2011 roku otworzyliśmy jedno z najnowocześniejszych w Europie planetariów. Pod Niebem Kopernika można podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sferyczny ekran otacza widownię ze wszystkich stron, a technologia 3D daje odczucie zanurzenia w wyświetlanym obrazie. Odbywają się tu pokazy nieba, projekcje filmowe, wykłady oraz spotkania. Planetarium Niebo Kopernika posiada własne studio produkcyjne, gdzie tworzone są oryginalne pokazy filmowe dla naszych widzów.” (źródło CNK: http://www.kopernik.org.pl/odwiedz-nas/co-to-jest-centrum-nauki-kopernik/)
W wycieczce wzięło udział 56 Uczniów. Dzięki funduszom Unii Europejskiej (w ramach projektu „ZDZ – szkoły nowych możliwości” wycieczka była całkowicie darmowa.
Wycieczka w ogólnej opinii jej uczestników była bardzo udana i wszyscy wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnej, która jest planowana w przyszłym roku.

Poniżej zdjęcia z wycieczki (zdj. Pani Katarzyna Wróbel)

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Translate »
%d bloggers like this: