Dni otwarte w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Jana Kilińskiego w Zamościu

Pierwszy dzień wiosny uczniowie i nauczyciele Szkół  ZDZ im. Jana Kilińskiego w Zamościu przywitali gimnazjalistów w murach swojej szkoły. Młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną, obejrzeć i ocenić specjalistyczne pracownie,  w tym jedyne w Zamościu – laboratorium sieci i urządzeń techniki komputerowej, w którym prezentowano umiejętności z zakresu konserwacji, naprawy i diagnostyki komputera oraz urządzeń peryferyjnych. Dzięki wykorzystaniu technik multimedialnych, nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, gimnazjaliści- z karykaturą w dłoni i uśmiechem na twarzy opuszczali pracownię grafiki komputerowej.

Technicy informatycy to nie tylko znawcy komputerów, ale także wyróżniający się dużą sprawnością adepci różnych technik walki i samoobrony. Charakteryzują one bowiem każdego mundurowego o czym można było się przekonać podczas sparingowo-pokazowej interwencji wobec przeciwnika z bronią lub innym niebezpiecznym narzędziem.

Pokazy fryzjerskie, które odbywały się w nowoczesnej pracowni, przyciągały uwagę nowymi technikami strzyżenia, modnymi fryzurami orazbadaniem struktury włosa z wykorzystaniem mikrokamery 3D, oferując swoje usługi przybyłym gościom.

Frajdą okazała się pokazowa lekcja języka angielskiego w pracowni. Uczniowie szkoły wcielali się w rolę nauczycieli, używając nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w postaci pulpitu sterującego, słuchawek oraz mikrofonu.

Jako podsumowanie wszystkich atrakcji zaprezentowano pokaz fryzur pod hasłem „Metamorfozy – stylizacje wieczorowe” oraz wręczono dyplomy i nagrody zdobywczyniom czołowych miejsc w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Laureatki  to uczennice Technikum fryzjerskiego – Justyna Sołtys, Paulina Rarot z klasy III oraz Karolina Kornas – klasa I.

Ostatnie wiadomości

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Translate »
%d bloggers like this: