Obchody 103 rocznicy odzyskania Niepodległości w szkole ZDZ Zamość

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, JEST…
W dniu 10 listopada młodzież naszej Szkoły uczciła 103 rocznicę Niepodległości Polski. O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali wspólnie ze szkołami z całej Polski Hymn Mazurka Dąbrowskiego.

Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny oraz dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, oraz recytacjami wierszy.

Akademia została przygotowana przez panie: Katarzyna Wróbel, Maria Dudek oraz Agnieszka Kudyk.

Dziękujemy za piękne przygotowanie uroczystości oraz młodzieży szkolnej za czynny udział w apelu. Szczególne podziękowania należą się również młodzieży ukraińskiej za chęć wspólnego świętowania odzyskania niepodległości przez Polskę. Świadczy to o dużym szacunku do Naszych wartości patriotycznych. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY.

Społeczność Technikum ZDZ im. Jana Kilińskiego aktywnie włączyła się w obchody 103. rocznicy tego święta. 11 listopada 2021 r. dyrektor szkoły wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach na Rynku Wielkim.

Poniżej fotogaleria. Zdjęcia Agnieszka Kudyk oraz Fabian Turczanik

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Translate »
%d bloggers like this: