IV ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE

25 maja 2013 uczniowie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Jana Kilińskiego w Zamościu wzięli udział w IV Zawodach Sportowo-Obronnych Szkół Średnich Województwa Lubelskiego „Kresy 2013”. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej i Starostwa Powiatowego w Zamościu.

W zawodach startowało 11 pięcioosobowych drużyn męskich i żeńskich. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: marszobieg na orientację według mapy i busoli na trasie 5 kilometrów; strzelanie z karabinku wiatrówki do tarczy sportowej; zakładanie odzieży ochronnej OP1 na czas; udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej rowerzyście potrąconemu przez samochód; rzut granatem na celność; wykonanie zadania przeciwpożarowego polegającego na zwinięciu i rozwinięciu linii gaśniczej oraz przewróceniu wodą trzech pachołków.

Rywalizacja miała charakter zabawy. Organizatorzy zapewnili dla uczestników nagrody rzeczowe.

Nasi uczniowie zarówno w konkurencji męskiej jak i konkurencji żeńskiej wykazali się dużymi umiejętnościami, zajmując drugie miejsce w strzelaniu zespołowym, za co otrzymali puchar.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Translate »
%d bloggers like this: